moje práce

Pripravujem/Work in progress

V kultúrno-komunitnom centre BAŠTA vymýšľame, ako sa poďakovať našim fanúšikom. Vykľul sa z toho projekt pre deti. Počas Adventu pre ne pripravíme audiorozprávky v jazykoch a nárečiach, ktoré sú v okolí Bardejova najrozšírenejšie. Prvá rozprávka je už na svete a pripravujeme ďalšie. Celý projekt môžete sledovať na podcastoch. 

Na posledné dva projekty, na ktorých dlhodobo pracujem, sa mi nedarí získať podporu. Rozhodol som sa, že vzniknú ako audiodokumenty. Prvý - OTEC, už postupne zverejňujem. Je to taký trochu zvláštny formát. Mám línie, ktoré v projekte sledujem, viem začiatok aj koniec, ale to, čo sa odohrá v strede je do veľkej miery záhada aj pre mňa. Závisí to od toho, kto všetko sa mi k téme vyjadrí. Každopádne už základná štruktúra je podľa mňa zaujímavá. Takže všetko naviac bude len obrovské plus. Druhý projekt DOM.OV, zatiaľ dopĺňam informáciami. A časom sa budem v audiopodobe venovať aj tomuto projektu. Viac na mojom soundcloude, spotify, alebo itunsoch, prípadne v sekcii audiodokumenty :)

obraz do ameriky / portrait to USA

druhý život /secondlife

Filmy/Films

slnko stúpa / sun is rising

čo mu iné ostáva... / what (else) he can do...

Tento film som robil ako ročníkový film vo štvrtom ročníku na VŠMU. Je to príbeh maliara, ktorý chcel žiť svoj sen v Amerike. Po roku 1968 ho doma odsúdili ako nepriateľa republiky. On sa vrátil domov a odvtedy žil svoj život na periférii spoločnosti. Po rokoch chce splniť sľub, ktorý dal ešte v Amerike. A to maľovať obrazy pre galériu.

Film bol na festivaloch po celom svete. Získal niekoľko nominácii za najlepšiu kameru, réžiu a nakoniec aj vyhral festival USERFARM-The videomaker festival 2012

 

 

Môj magisterský film. O človeku, ktorý hľadá únik z pre neho nepríjemnej reality do virtuálneho sveta. V ňom má priateľov a zažíva mnoho pekných chvíľ. Film o hľadaní lásky, priateľstva a porozumenia.

Film bol na festivaloch po celom svete. Získal niekoľko nominácii za najlepšiu kameru, réžiu a dokumentárny film.  Vyhral festival earlymelons2014 - získal grandprix

 

Môj prvý hudobný dokument. Je o bratislavskej skupine Longital. Točili sme ho počas ich turné po Čechách. 

 

 

Opäť film o hudbe a hudobníkoch. Tentokrát o Kubovi a Dežovi Ursinyovcoch.

 

kultúrne dedičstvo - cultural heritage

protiturecká bašta v Štiavnických Baniach

nesmrteľní - projekt Alfa

Ochutnávka z toho, čo môžete vidieť na stránke www.culturalheritage.sk

V tomto filme si zahrali moje deti a veľmi ich to bavilo.

Bolo to dávno, ešte v roku 2010. Zapojil som sa do projektu RTVS - vtedy ešte STV Nesmrteľní, ako strihač. Záhadným spôsobom sa ku mne dostal Karol Vosátko a strihol som s ním jeho adaptáciu Dr. Jekyll & Mr. Hyde. Úprimne sa priznám, ten film som videl iba na modrom kľúčovacom plátne a potom pár scén, ktoré mi ukázali, že takto to bude vyzerať. Celý som ho doteraz nevidel.

Nerealizované/Unrealized

Takto sme sa v roku 2015 spoločne s mojimi spolužiakmi vysporiadali so zadaním pre Centrum vedecko-technických informácií Slovenskej republiky. Síce sme tender nevyhrali, ale naše námety boli hodnotené ako najlepšie.

Keď som doma nemal čo robiť, vymyslel som cestopis po Slovensku. Nie je to žiadna bomba, ale taká paródia toho, čo vidíme v telke. Ako sa aj tie najobyčajnešie veci môžu stať zaujímavým materiálom.

Aj moje deti ma inšpirovali k napísaniu námetu na program pre deti. Niečo, čo by nebolo infantilné a kde by sa niečo aj dozvedeli. Lebo diváka treba vychovávať od mala :) Bolo také obdobie, keď som nevedel, či stihnem Olimu povedať všetko, čo by som chcel. A tak som písal...

Raz mi povedali, že Oli sa nedožije možno ani piatich rokov. Prežili sme štyri dni, plné strachu. A niečo som k tomu potreboval napísať. Texty ostali rozpracované... Dnes už Oli vie čítať, aj písať. A ja sa nebojím!