top of page
megafón
filmový pás

moje práce

Pripravujem/Work in progress

Momentálne sa venujem show Československo má talent. Nakrúcame dvanáste pokračovanie tejto obľúbenej televíznej show. 

Počas leta pripravím nový workshop. Budeme sa na ňom učiť, ako pracovať s filmovým materiálom. Natočíme si niečo na 8mm film!

Pripravujem druhý diel zo série hudobných dokumentov DNA popu pre RTVS. 

premietačka

Filmy/Films

obraz do ameriky / portrait to USA

druhý život /secondlife

režisérska stolička
klapka

slnko stúpa / sun is rising

čo mu iné ostáva... / what (else) he can do...

Tento film som robil ako ročníkový film vo štvrtom ročníku na VŠMU. Je to príbeh maliara, ktorý chcel žiť svoj sen v Amerike. Po roku 1968 ho doma odsúdili ako nepriateľa republiky. On sa vrátil domov a odvtedy žil svoj život na periférii spoločnosti. Po rokoch chce splniť sľub, ktorý dal ešte v Amerike. A to maľovať obrazy pre galériu.

Film bol na festivaloch po celom svete. Získal niekoľko nominácii za najlepšiu kameru, réžiu a nakoniec aj vyhral festival USERFARM-The videomaker festival 2012

 

 

Môj magisterský film. O človeku, ktorý hľadá únik z pre neho nepríjemnej reality do virtuálneho sveta. V ňom má priateľov a zažíva mnoho pekných chvíľ. Film o hľadaní lásky, priateľstva a porozumenia.

Film bol na festivaloch po celom svete. Získal niekoľko nominácii za najlepšiu kameru, réžiu a dokumentárny film.  Vyhral festival earlymelons2014 - získal grandprix

 

Môj prvý hudobný dokument. Je o bratislavskej skupine Longital. Točili sme ho počas ich turné po Čechách. 

 

 

Opäť film o hudbe a hudobníkoch. Tentokrát o Kubovi a Dežovi Ursinyovcoch.

 

kultúrne dedičstvo - cultural heritage

protiturecká bašta v Štiavnických Baniach

nesmrteľní - projekt Alfa

Ochutnávka z toho, čo môžete vidieť na stránke www.culturalheritage.sk

V tomto filme si zahrali moje deti a veľmi ich to bavilo.

Bolo to dávno, ešte v roku 2010. Zapojil som sa do projektu RTVS - vtedy ešte STV Nesmrteľní, ako strihač. Záhadným spôsobom sa ku mne dostal Karol Vosátko a strihol som s ním jeho adaptáciu Dr. Jekyll & Mr. Hyde. Úprimne sa priznám, ten film som videl iba na modrom kľúčovacom plátne a potom pár scén, ktoré mi ukázali, že takto to bude vyzerať. Celý som ho doteraz nevidel.

ARÉNA - život za hokej

Do projektu Aréna - život za hokej som sa dostal náhodou. Môj spolužiak a jeden z autotov námetu nemohol v projekte pokračovať a tak odporučil mňa. Ozval sa mi producent, ja som súhlasil a začala spolupráca na tomto filme. Nič nešlo tak, ako sme si predstavovali, veľa vecí sa skomplikovalo. Ale aj tak sa nám podarilo film dokončiť. Pre mňa to bol nezabudnuteľný zážitok. Nazrel som do zákulisia fungovania tímu, ktorý hral KHL. Strávili sme s hokejistami takmer dva týždne na najdlhšom tripe, ktorý v rámci súťaže absolvovali. Novosibirsk, Novokuznetsk, Chabarovsk a Vladivostok by som asi inak nenavštívil. Stálo to za to! Okrem trailerov, ktoré sme robili, si môžete na odkaze pozrieť aj celý film-.

Televízne projekty / work for TV

remeslo má zlaté dno

V roku 2018 som pracoval na niekoľkých Tv projektoch. Jeden bol aj pre verejnoprávnu RTVS. V spolupráci s GoodTV sme vyrábali projekt o remeselníkoch a remeslách. Celkovo tam bolo šesť remeselníkov, ja som pracoval so štyrmi. Bola to náročná, ale veľmi príjemná práca.

ČESKOSLOVENSKO MÁ TALENT

Desiata séria show Československo má talent je už vo fáze postprodukcie:)

REŠTART

Projekt na ktorom spom spolupracoval s GoodTV a vyrábali sme ho pre TV JOJ

KAM K NÁM

DNA popu Peter Nagy 

Projekty pre zábavu/For FUNN

kamera02.jpg

Keď som prišiel do BAŠTY, premýšľali sme so šéfikom, ako urobiť nejakú dobrú hudobnú reláciu a domácej scéne. Roky ubiehali a my sme sa nakopli a urobili ju. V projekte Domáca kapela predstavujeme bardejovskú hudobnú scénu. Všetko, čo v meste vzniklo. Bez rozdielu!

162476159_121163693355707_61618941203775
frame-000041.jpg

Rozhovory MASLOVÍČKO vznikli ako projekt Andreja Palka. Keď som si ich čítal, musel som ho osloviť a natočiť ich. Pobavte sa na netradičnom novinárovi a jeho netradičných hosťoch. Samotné texty si viete prečítať na FB profile Rozhovory Maslovíčko

filmový pás

Nerealizované/Unrealized

Takto sme sa v roku 2015 spoločne s mojimi spolužiakmi vysporiadali so zadaním pre Centrum vedecko-technických informácií Slovenskej republiky. Síce sme tender nevyhrali, ale naše námety boli hodnotené ako najlepšie.

Keď som doma nemal čo robiť, vymyslel som cestopis po Slovensku. Nie je to žiadna bomba, ale taká paródia toho, čo vidíme v telke. Ako sa aj tie najobyčajnešie veci môžu stať zaujímavým materiálom.

Aj moje deti ma inšpirovali k napísaniu námetu na program pre deti. Niečo, čo by nebolo infantilné a kde by sa niečo aj dozvedeli. Lebo diváka treba vychovávať od mala :) Bolo také obdobie, keď som nevedel, či stihnem Olimu povedať všetko, čo by som chcel. A tak som písal...

Raz mi povedali, že Oli sa nedožije možno ani piatich rokov. Prežili sme štyri dni, plné strachu. A niečo som k tomu potreboval napísať. Texty ostali rozpracované... Dnes už Oli vie čítať, aj písať. A ja sa nebojím!

bottom of page