moje práce

Pripravujem/Work in progress

Po niekoľkých rokoch rozmýšľania, rozpracovaní niekoľkých verzií scenára a neúspešného prechodu od prípravy k produkcii som opäť dostal chuť pracovať na osobnej téme s mojim otcom. Tento krát ale nie vo filmovom projekte. To by u nás nikto nepodporil a producenti sa báli témy. Možnosti sú však našťastie aj iné. Vyzerá to tak, že skúsime urobiť audiodokument. Verím, že na jeseň bude niečo už k vypočutiu. Len musím pretvoriť filmový projekt na zvukový, vyskúšať si rozhlasovú dramaturgiu a naučiť sa pracovať v audio programoch. 

Opäť sa pokúšam napísať nejaký scenár a nakoniec ho aj spracovať do filmu. Tentokrát spolu s Tomášom Strakom píšeme scenár na hraný film.

S projektom DOMov sme sa dostali do fázy, že pripravujeme treiler. Snáď sa posunieme aj ďalej.

Po troch rokoch sme sa nakoniec dočkali. Schválili nám reláciu! Paradox je, že od nás chcú dvadsať častí, ale nikto nechce podpísať zmluvu. Takže nevyrábame, ale čakáme. Opäť.

Spolu s Paľom Hudákom pripravujeme sfilmovanie niekoľkých príbehov bardejovských židov. Vybrali sme na začiatok šesť príbehov. Sceáre už máme, treba len zabezpečiť financovanie. Taká maličkosť na záver :)

obraz do ameriky / portrait to USA

druhý život /secondlife

Filmy/Films

slnko stúpa / sun is rising

čo mu iné ostáva... / what (else) he can do...

Tento film som robil ako ročníkový film vo štvrtom ročníku na VŠMU. Je to príbeh maliara, ktorý chcel žiť svoj sen v Amerike. Po roku 1968 ho doma odsúdili ako nepriateľa republiky. On sa vrátil domov a odvtedy žil svoj život na periférii spoločnosti. Po rokoch chce splniť sľub, ktorý dal ešte v Amerike. A to maľovať obrazy pre galériu.

Film bol na festivaloch po celom svete. Získal niekoľko nominácii za najlepšiu kameru, réžiu a nakoniec aj vyhral festival USERFARM-The videomaker festival 2012

 

 

Môj magisterský film. O človeku, ktorý hľadá únik z pre neho nepríjemnej reality do virtuálneho sveta. V ňom má priateľov a zažíva mnoho pekných chvíľ. Film o hľadaní lásky, priateľstva a porozumenia.

Film bol na festivaloch po celom svete. Získal niekoľko nominácii za najlepšiu kameru, réžiu a dokumentárny film.  Vyhral festival earlymelons2014 - získal grandprix

 

Môj prvý hudobný dokument. Je o bratislavskej skupine Longital. Točili sme ho počas ich turné po Čechách. 

 

 

Opäť film o hudbe a hudobníkoch. Tentokrát o Kubovi a Dežovi Ursinyovcoch.

 

kultúrne dedičstvo - cultural heritage

protiturecká bašta v Štiavnických Baniach

nesmrteľní - projekt Alfa

Ochutnávka z toho, čo môžete vidieť na stránke www.culturalheritage.sk

V tomto filme si zahrali moje deti a veľmi ich to bavilo.

Bolo to dávno, ešte v roku 2010. Zapojil som sa do projektu RTVS - vtedy ešte STV Nesmrteľní, ako strihač. Záhadným spôsobom sa ku mne dostal Karol Vosátko a strihol som s ním jeho adaptáciu Dr. Jekyll & Mr. Hyde. Úprimne sa priznám, ten film som videl iba na modrom kľúčovacom plátne a potom pár scén, ktoré mi ukázali, že takto to bude vyzerať. Celý som ho doteraz nevidel.

Nerealizované/Unrealized

Takto sme sa v roku 2015 spoločne s mojimi spolužiakmi vysporiadali so zadaním pre Centrum vedecko-technických informácií Slovenskej republiky. Síce sme tender nevyhrali, ale naše námety boli hodnotené ako najlepšie.

Keď som doma nemal čo robiť, vymyslel som cestopis po Slovensku. Nie je to žiadna bomba, ale taká paródia toho, čo vidíme v telke. Ako sa aj tie najobyčajnešie veci môžu stať zaujímavým materiálom.

Aj moje deti ma inšpirovali k napísaniu námetu na program pre deti. Niečo, čo by nebolo infantilné a kde by sa niečo aj dozvedeli. Lebo diváka treba vychovávať od mala :) Bolo také obdobie, keď som nevedel, či stihnem Olimu povedať všetko, čo by som chcel. A tak som písal...

Raz mi povedali, že Oli sa nedožije možno ani piatich rokov. Prežili sme štyri dni, plné strachu. A niečo som k tomu potreboval napísať. Texty ostali rozpracované... Dnes už Oli vie čítať, aj písať. A ja sa nebojím!