Audio dokumenty

Mám nejaké projekty, na ktorých pracujem už dlhší čas. Zatiaľ sa mi ich nepodarilo pretaviť do filmovej podoby, aj napriek tomu, že na nich stále robím. Buď som dlho zháňal producenta, alebo sa nám napokon nepodarilo presvedčiť komisiu na AVF, aby náš projekt podporila. Niektoré z týchto projektov podľa mňa stoja za to, aby nezapadli prachom. A tak som sa rozhodol, že ich spracujem aspoň do audio podoby. Nie je to jednoduchšia práca, ale nepotrebujem na ňu veľký štáb. A tak ich budem uverejňovať tu.

Prvý z takýchto projektov mal byť film, o mojom otcovi. Teda, ani nie tak o ňom, ako o jeho práci. A o tom, že za jeho prácu na jeho hlavu vypísali odmenu. Koľko stál ľudský život koncom 90tych rokov?

Keď som projekt predstavoval pred komisiou AVF, jej predseda mi povedal, že také niečo sa určite nemohlo stať v našej spoločnosti. Lebo on tomu neverí. A ak by sa aj také niečo stalo, ľudia by to rozhodne nemali vedieť. Znamenalo by to, že táto spoločnosť nefunguje a ľudia by žiadali zmenu. Ja som na to povedal, že urobím všetko pre to, aby zmena prišla. Podporu som nedostal. No začali sa diať veci. Ani nie pol roka na to, zavraždili dvoch mladých ľudí a čiastočná zmena sa v spoločnosti udiala. A téma opäť získala na aktuálnosti.

Príbehu nechávam voľný priebeh. Mám jasný úvod aj záver, nejaké línie a dopĺňam to rôznymi rozhovormi, ktoré sa mi podarí nahrať. Vzniká takto niečo, čo nemá konkrétnu dĺžku.

Keby ste ma chceli v mojej práci podporiť, pokojne použite priložený link.
paypal-512.png