top of page
stolicka.jpg
kamera05.jpg
megafon.jpg
klapka.jpg
film.jpg

Ponuka Workshopov

Nakrúcame mobilom

Workshop je rozdelený na dve časti. STOPMOTION animácia a video/reportáž.

V prvej časti - STOPMOTION sa účastníci dozvedia základné teoretické znalosti o tom, čo je zlatý rez, aké sú kompozičné zásady a prejdeme si spoločne nastavenia smartfónu. Vysvetlíme si, ako fungujú aplikácie na stopmotion animáciu a vytvoríme s ich pomocou krátku animáciu.

V druhej časti - reportáž/video si povieme niečo o tom, čo je záber, sekvencia, scéna a vysvetlíme si základné strihové pravidlá. Ukážeme si, ako natočený materiál veľmi jednoducho postrihať v smartfóne. Výsledkom bude krátke video.

Mladý Youtuber

Na workshope Mladý YouTuber si vyskúšame techniku, ktorá sa používa na výrobu krátkych YouTube videí. Povieme si o jednoduchých zásadách tvorby videa a naučíme sa ho postprodukovať na mobilných zariadeniach. Výsledkom bude video, ktoré si každý bude môcť zavesiť na svoj YouTube kanál.

Svetlo vo filme

Počas workshopu Svetlo vo filme sa účastníci oboznámia so základným trojbodovým svietením. Spoločne si vyskúšame rôzne zdroje svetla a naučíme sa aj to, ako využiť slnko, ako zdroj svetla vo filme.

Video stream

Workshop Video stream je zameraný na ukážku techniky, pomocou ktorej dokážete vytvoriť live stream z akéhokoľvek podujatia. Vyskúšame si jednoduché zapojenie zvukovej a obrazovej časti a spoločne vyrobíme stream z debaty.

Ako na podcasty

Ako funguje technika, ktorá sa používa na výrobu podcastov? To sa môžete dozvedieť počas workshopu zameranom na to, ako vytvoriť podcasty. Dozviete sa základné znalosti z postprodukcie zvuku a vytvoríme krátky podcast.

Tvorivé písanie

Workshop Tvorivé písanie má dve časti.

V prvej časti workshopu si vyskúšame niekoľko cvičení na zlepšenie slovnej zásoby a urobíme cvičenia na to, aby ste si vedeli pripraviť podklady na poviedku. Na základe nich si jednu krátku aj napíšete.

V druhej časti workshopu si vysvetlíme ako funguje písanie scenárov. Ako získať námet, ako ho rozvinúť a ako vzniká krátky scenár? To všetko si vysvetlíme a prakticky vyskúšame.

Postprodukcia videa

Workshop Postprodukcia videa sa zameriava na oboznámenie sa s platformami na editovanie videí. Vysvetlíme si základy strihovej skladby a zostriháme jednoduchú reportáž. Workshop sa dá zorganizovať aj ako séria podujatí a venovať sa postprodukcii videa podrobnejšie.

Na workshopoch budeme využívať rôzne aplikácie, programy a zariadenia. Všetky programy a aplikácie predvádzané na workshopoch sú bezplatné. Na jednotlivých workshopoch si vysvetlíme, ako funguje podcastový mix, ako nahrávať zvuk, obraz a ako na stream využívať mobil, či malú réžiu Blackmagic ATEMmini. 

Trvanie workshopu je 3 hodiny. Celý priebeh je možné prispôsobiť požiadavkám skupiny. Vieme sa na ňom venovať teórii ale aj praktickým veciam. Pre konkrétne informácie ma kontaktujte emailom. Teším sa na stretnutie!

bottom of page