top of page
  • Writer's picturePeter Kovacik

Ako som na Východ za šťastím išiel /septembrové workshopy/

Po augustovom táborovom turné sa mi aj počas septembra objavili zaujímavé workshopy. Najskôr som zavítal do Bardejovských kúpeľov, kde som počas celoslovenskej súťaže filmových neprofesionálov Cinemama 2023 viedol kreatívne dielne pre všetkých okoloidúcich na tému "nakrúcanie mobilom". Vyskúšali sme niekoľko rôznych techník a snažil som sa zodpovedať na všetky otázky, ktoré som od účastníkov dostal. Septembrové slniečko príjemne svietilo a ja som si stihol pozrieť aj zaujímavé práce. Dokonca sa mi podarilo stretnúť niekoľko mojich filmárskych súputnikov. Takže dokonalá sobota to bola!

StopMotion klasicky zaujalo :)

Po kúpeľnom dobrodružstve som vyrazil na cestu do Trnavy. Tam ma v rámci jednej soboty čakali hneď dva workshopy. Jeden doobeda, kde som študentom vysvetľoval, ako nakrúcať mobilom, druhý poobede, v rámci festivalu YouTopia2023, kde som hovoril o postprodukcii videa.

Najskôr som si pozrel Trnavu a zavítal do Trnavského osvetového strediska. Trojhodinový workshop dal zabrať mojim hlasivkám. Študenti vyzerali, že ich téma zaujala a veľmi ochotne vyskúšali všetky pomôcky, ktoré som na workshop priniesol. Po krátkej prestávke a prechádzke po centre Trnavy ma čakal Malý Berlín. Tam som pokračoval štvorhodinovým workshopom. Čo ma potešilo, prišli ľudia, ktorých spracovanie a postprodukcia videa zaujímala. Takže veľmi konštruktívna debata nielen z mojej strany. Po toľkých hodinách rozprávania som bol aj patrične unavený :)

Musím povedať, že veľmi príjemné prostredia v oboch prípadoch. Odporúčam každému, kto zavíta do Trnavy, navštíviť aj Malý Berlín!Tak AHOJ BARDEJOV! MOJA NÁRUČ JE STÁLE OTVORENÁ NOVÝM ZÁŽITKOM. Vyzerá to tak, že ich tu bude viac, ako som si myslel :)

19 views0 comments

Comments


bottom of page