top of page
  • Writer's picturePeter Kovacik

Ako som na Východ za šťastím išiel /výlet do Prahy/

Po jarných prázdnínách ma čalak výlet do Prahy. Nie taký obyčajný. Šiel som tam ako dozor k našim študentom, ktorí tam boli na Erasmovom pobyte. A čo čert nechcel, práve v čase keď som tam dorazil, mali v Prahe jarné prázdniny. Tak som si užil ďalší týždeň prázdnin :)

So skupinkou študentov sme každý deň navštívili nejaké to múzeum. Začali sme ZOO. Nebola to len výplň času. Z každej exkurzie mali odovzdať fotorgrafie. A veru že tam bolo čo fotiť. Aj mne sa podarila jedna fotečka krásavca, ktorý čakal, pokým zaostrím :) Maco pekne zapózoval.

Pondelok sme mali zdarne za sebou. V utorok bola našim cieľom návšteva a exkurzia v ČT. Trochu som posrandoval, že by sme si tam mali nájsť nejaké dobré fleky a už sa nevrátiť domov. Milá pani nás posprevádzala po priestoroch televízie, ukázala nám štúdia a naši študenti by tam aj ostali. Práve vyrábali reláciu pre násťročných. Taký projekt u nás dlhodobo chýba a nedarí sa nič dobré vymyslieť. Jednoduchá štúdiovka, pre mňa zvláštne nároky dramaturgičky, lebo trvala n a každom slove v scenári. To ma trochu zaskočilo. Lebo ja by som určite nechal mladých, nech si hovoria svojim jazykom. Milá pani sprievodkyňa ma chcela silou mocou odfotiť pri nejakej rekvizite. Nakoniec som jej nedokázal vzdorovať a nechal som sa zvečniť v modelovom TV štúdiu. Nechcelo sa mi ju zraňovať tým, že pre mňa televízia nie je nič výnimočné, keďže som v takých štúdiách strávil takmer dvadsať rokov. Tak som sa poslušne postavil za moderátorský pult a pani mi urobila fotečku na pamiatku :)

Stredu sme spoločne strávili v technickom múzeu. Zaujímavé zbierky, vysvetlili sme si rozdiel v slovách horník a horár :) popozerali expozície a zvyšok dňa sme mali oddych. Na štvrtok mi študenti pripravili prekvapenie. Pozvali ma na laser game. To mi závidel aj môj syn, lebo on tento druh zábavy môže. Prvý krát som niečo také absolvoval, ale dobre! Celkom ma pobavilo, že som si mohol zapoľovať na študentov a úplne legálne. A aj ich potešilo, keď mohli poľovať na mňa. Takže pohodička, užili sme si to všetci! Posledné dva dni mali študenti pracovať na zadaniach, ktoré dostali. A ja som si povyrazil na ďalšie výstavy. Majsti renesancie ma zaujali. Výstava začala týždeň pred mojim príchodom. Musel som tam ísť! No a po Majstroch renesancie, som si bol pozrieť múzeum majstra animácie a trikov, Karla Zemana. Odporúčam! Pre deti je to veľmi pútavo urobené. Veľa vecí si môžu vyskúšať. Okrem týchto priestorov som sa potúlal aj ulicami Prahy. A Ježiš ma sledoval na každom kroku...našťastie som na dvere nemočil. Okrem potuliek Prahou som stihol napísať aj praktickú prácu na moje pedagogické štátnice. Ak sa na ne dostavím, pravdepodobne budem oficiálne " pedagóg"...Tak AHOJ BARDEJOV! MOJA NÁRUČ JE STÁLE OTVORENÁ NOVÝM ZÁŽITKOM. Vyzerá to tak, že ich tu bude viac, ako som si myslel :)

15 views0 comments

コメント


bottom of page