top of page
  • Writer's picturePeter Kovacik

Ako som na Východ za šťastím išiel /ako v Raji/

Nedávno som si uvedomil, že mám za sebou polku prázdnin a ešte som nemal žiadne príjemné voľno. Teda okrem Tatranského stretnutia, ktoré mám naplánované dlhodobo a na furt. Aj na to som si odbehol z výroby. A keďže koncom júla ma už čakali iba domáce práce - teda také, ktoré viem urobiť z domu, tak som začal plánovať aj nejaké príjemné výlety. Moja predstava, že leto strávim na Domaši dostala trhliny po tom, čo som sa dozvedel, že nádrž je naplnená iba na polku. Je teplo a vodu treba aj v potokoch.

Vymyslel som si namiesto toho výlet do "Raja". Do toho nášho, Slovenského! A čo by to bol za výlet, keby som sa len tak prechádzal. Jedna z piatich ferrat vedie práve dolinou Kyseľ. Nuž, objednal som ferratový set, dohodol sa so svokrom, že mi bude robiť parťáka a vo štvrtok ráno, hneď po tom, ako som nakŕmil naše domáce mačacie šelmy, vyrazili sme smer RAJ!

Zaparkovali sme V Lesnici Čingov. Odtiaľ po zelenej k ferrate. Príjemná prechádzka. Pri ferrate nás upozornili, že to je tak na dve hodinky a že asi hodinu pred nami šla skupinka. Takže žiadna tlačenica. Vystrojili sme sa, preukázali zaplatenie vstupu na ferratu a pokračovali v ceste. Najskôr sme si teda mysleli, že to je riadna strata času. Motali sme sa korytom potoka a nikde nič, len popadané stromy. No našťastie to onedlho začalo. Príjemná ferrata krásnym prostredím. Podľa mňa by to zvládli aj deti. Nič náročné, ale krásne!

Ferratu sme prešli za hodinu a pätnásť minút. Aj to iba pre to, že po hodinke som navrhol prestávku na občerstvenie. Podľa informácii sme mali byť v polke. Boli sme takmer na konci. To sme ale nevedeli a tak malé občerstvenie padlo vhod :)

Keď sme preliezli po poslednej lávke, zistili sme, že sme dobehli aj skupinku, ktorá šla hodinu pred nami. Z ferraty sme sa po žltej a neskôr modrej vydali na Kláštorisko. Teplá polievka, dobrá káva a krátky oddych padol vhod pred návratom na Čingov.

Čo vám budem viac... bol som v Raji!
Tak AHOJ BARDEJOV! MOJA NÁRUČ JE STÁLE OTVORENÁ NOVÝM ZÁŽITKOM. Vyzerá to tak, že ich tu bude viac, ako som si myslel :)

21 views0 comments

Comments


bottom of page