top of page

Ako som na Východ za šťastím išiel /dary od Ježiša/

Tento rok som dostal veľmi zaujímavé dary pod Vianočný stromček. Úprimne, dosť dlho som rozmýšľal, čo mi tým chcel Ježiško naznačiť. Zhrniem to v krátkosti: kompas, turistickú malú piecku a nejaké knihy. Jednu o lesbičkách, druhú o tom, ako v Írsku v kláštoroch týrali dievčatá a ženy, potom o mentálne postihnutom típkovi, ktorý sa hrá na šerifa. Nuž a nakoniec divadelnú hru od Oscara Wildea. Tak som to trochu analyzoval.

Kompas asi na to, aby som v živote nepoblúdil. Alebo sa mám vydať na cestu? Zdá sa, že Ježiško má dosť toho ako a kde žijem... Piecka by mohla slúžiť na to, aby som si kdekoľvek na ceste vedel urobiť niečo pod zub. Zjavne chce, aby som sa o seba postaral naozaj kdekoľvek. Tie knihy sú zvláštne znamenie. No možno tá divadelná hra hovorí o tom, aby som konečne urobil niečo poriadne a nezabíjal čas hlúposťami. Možno je čas na to, aby som skúsil režírovať divadlo... Neviem, či to správne interpretujem, lebo hra má názov "Ako je dôležité mať Filipa". Takže v kombinácii ostatných kníh, to môže byť aj niečo úplne iné... Ja som si k tomu prikúpil neskôr atlas našej milej krajiny a cestovný pressostrojček. Keď už mám niekam ísť, tak mapu určite budem potrebovať. No a bez kávy?? To muselo byť! Uznajte?!

Takže zvláštnu zbierku darov som rozšíril podľa svojho najlepšieho presvedčenia. Snáď to všetko čoskoro využijem. Inak, nechcem robiť reklamu, ale káva chutí. Zatiaľ síce neviem urobiť príjemne napenené espresso, ale učím sa :)Tak AHOJ BARDEJOV! MOJA NÁRUČ JE STÁLE OTVORENÁ NOVÝM ZÁŽITKOM. Vyzerá to tak, že ich tu bude viac, ako som si myslel :)
30 views0 comments

コメント


bottom of page