top of page

Ako som na Východ za šťastím išiel /opäť raz v práci/


Tak sa nejako stalo, že celé leto nakrúcam projekt Remeslo má zlaté dno, ktorý sa bude vysielať od konca októbra na RTVS. Chodíme po pekných miestach a točíme s dobrými ľuďmi. Poväčšine :) A keďže v štábe máme samých profíkov, práca ide lepšie, ako by som si predstavoval. Popri práci si sem tam odskočím, ak niekde nájdem nejakú zaujímavosť. Tak sa trošku nechám uniesť, zdržím sa pohľadom a kochám sa. Naposledy som sa takto kochal v Štítniku. Majú tam nádherný kostolík. Namiesto kríža na veži má polmesiac. Pozostatok tureckých nájazdov. No nefascinovala ma iba strecha. Počas jednej cesty z obeda som nahliadol i dnu. Dvere boli pootvorené, tak som vošiel. A neoľutoval som! Krásna výzdoba, dva nádherné organy, lavice, kde boli napísané mená z roku 1860. Proste parádička!

Nuž a nielen kostolík je v Štítniku pekný. V takomto nádhernom areály nakrúcame:

Počasie nám vychádza, tak je radosť pracovať.

Takto mi moje kolegyne pripomínali, aby som natočil teaser, ktorý som mesiac odmietal urobiť, lebo sa mi zdal katastrofálny. No televízia trvala na tom, že to tak musíme urobiť. Odovzdával som ho v posledný možný deň. Všade, kade som chodil mi rozvešali takéto pripomienky:

A ešte jedna vec, ktorou sa chcem pochváliť. Presne dnes, som odbehol svoju prvú desinku a zvládol som to presne za hodinku. Na to, že to bol môj prvý desať kilometrový pokus sa hodnotím veľmi dobre :)

A čo je na tom najlepšie, že by som to nikdy nedal, nebyť jedného našeho účastníka z projektu Reštart. Dostal za úlohu buď do mesiaca schudnúť na 95 kíl, čo pri jeho váhe znamená úbytok cca 10kilogramov, alebo odbehnúť desať kilometrov do hodiny. Nuž a tento pánko nikdy predtým nebehal. Hneď na tretí pokus poslal fotečku s displejom bežiaceho pásu, že desať kilometrov dal za 56 minút. Nedalo mi to a povedal som si, že mu dokážem, že to nemohol dať. Skúsil som si to odbehnúť ja. Kíl mám menej, ako bol jeho limit na schudnutie a niečo som už toto leto odbehol. Síce nikdy nie desinku, ale behám pravidelne. Ak sa to dá popri práci... Nuž a desinku som dal presne za hodinu. Neverím teda našemu účastníkovi, že to dal, no ja si môžem pogratulovať k slušnému výkonu.

Dúfam, že pri iných projektoch nebudem chcieť nikomu nič dokazovať. Takto v skratke si žijem, na svojich potulkách našim krásnym Slovenskom. Teším sa na október a dúfam, že budem viac doma s rodinou... Pekný deň priatelia :)

Tak AHOJ BARDEJOV! MOJA NÁRUČ JE STÁLE OTVORENÁ NOVÝM ZÁŽITKOM. Vyzerá to tak, že ich tu bude viac, ako som myslel :)

10 views0 comments
bottom of page