top of page

Filmové udalosti mojim okom 10


Dlho som nič nenapísal do tejto svojej rubriky. A ani nebolo veľmi čo. Na filmy nechodím. Škoda. Teda ani nie tak tých kinových hitov, viac ma mrzí, že nestíham ani festivalové projekcie. Nuž ale to je údel pracujúceho filmára...

Čo ma však teší, že veľké televízne stanice a rôzne platformy na distribúciu filmov, či seriálov nelenia. Našli dieru v trhu. Keďže dobré filmy pomaly miznú z trhu, nahradili ich filmovými minisériami. A na tie sa veru oplatí čakať. Vybrať sa dnes dá naozaj z rôznych žánrov. Ja osobne som tieto minisérie začal sledovať keď vyšla prvá séria True detective. Tá druhá ma už tak veľmi nebrala, ale do ponuky prišli ďalšie dielka. Príbeh služobníčky, Mladý pápež, Pustatina. Skvelé príbehy, výborná kamera, prirodzené dialógy. Prosto malé filmy. Medzi poslednými ma oslovili Ostré predmety.

A keďže mám predplatené HBO, sledujem všetko, čo vyrobia. V Bratislave nemám telku, čiže online platforma od HBO mi ju dobre nahradí.

Ostré predmety sú veľmi dobre spravená detektívka. Jediná chybička, nad ktorou sa vždy zamýšľam pri sledovaní titulkov je, že prečo je tam text, aby ľudia hlásili ak vidia niekoho ako sa sebapoškodzuje a nie je tam aj text, aby ľudia hlásili, ak vidia niekoho, kto si evidentne opitý sadá za volant. V tomto seriály sa veľa pije, ale nikto sa úmyselne nezraňuje. Aj keď táto téma sa tiahne celým seriálom. Úprimne, toľko alkoholu čo sa tam vypije by nedali ani štamgasti u nás v dedinskej krčme. A rozhodne by sa nepremávali autom. Nuž ale v Amerike je to asi bežné. Len si nemyslím, že je to normálne...

Aj napriek tomu sa teším na posledný diel tejto série. Musím povedať, že trochu čitateľný vývoj, ale aj tak som ho sledoval so zvedavosťou. Lebo čo keby sa to náhodou celé zvrtlo. Možno sa zvrtne v poslednom diely. Preto sa nedočkavosťou trasiem, kedy bude k dispozícii aj online.

18 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page