top of page

Ako som na Východ za šťastím išiel /viac na východ je to momentálne iba do Bratislavy/


Čo vám budem hovoriť! Myslel som si, že východnejšie, ako som sa odsťahoval, to v našej krajine už nejde. Aj keď, aby som bol úprimný, v mojom prípade je to severovýchod. Nuž ale aj tak je to kraj, kde podľa našich mocipánov nič nie je. Veď bardejovský okres zaradili nedávno na svojom výjazdovom rokovaní medzi najmenej rozvinuté časti našej krajiny a teda hodný štátnej podpory. Asi pre to, že už dvadsať rokov tu spoločne kujú nehoráznosti a teraz, keď sa strane a vláde nedarí, treba pred voľbami ukázať, kto bude dostávať dotácie a kto nie. Nuž a Bardejov a jeho primátor je vzorný pätolýzač. Takže dotujú tento kút našej milej krajiny čo to dá! Pokiaľ je z čoho...A my môžeme chodiť po nových chodníkoch a jazdiť po nových cestách. Má to isté výhody aj pre nás, povaľačov a krikľúňov, čo neprajú tejto krajine.

Nenapadlo by mi ale, že sa naša najhlavnejšia dedina v priebehu pár mesiacov stane aspoň čo sa týka kultúry žitia, najvýchodnejším kútom našej krajiny, ak nie aj celého našeho - cháp v zmysle ľudí, ktorí myslia- sveta. Lebo v takej Moskve by sa potešili z výkonov našich mocipánov. Uniesť občana cudzej krajiny z úplne cudzieho štátu, to sa len tak nevidí. Aj KGB by sa mala čo priučiť. A vlastne naši mocipáni nemali nikdy ďaleko k tejto inštitúcii.

Často pri pohľade na našeho kocúra v kútiku duše závidím, ako je mu dobre. Vylihuje si na terase, chodí na potulky, sem tam čosi uloví a vždy dostane najesť. Keby som toto leto nemal toľko roboty, asi by som chcel byť náš kocúr. Našťastie stíham dianie v našom bananistane sledovať len okrajovo. A večer, po práci sa nestíham čudovať, kam to tá naša krajina kráča...

Tak AHOJ BARDEJOV! MOJA NÁRUČ JE STÁLE OTVORENÁ NOVÝM ZÁŽITKOM. Vyzerá to tak, že ich tu bude viac, ako som myslel :)

15 views0 comments
bottom of page