top of page

Ako som na Východ za šťastím išiel /maľovaná pesnička/


Ešte sa nám prázdniny poriadne ani nerozbehli a my doma už riešime, aké krúžky si deti vyberú budúci rok na ZUŠke. Po výlete v Hrušove, kde objavili gitaru je to teraz téma číslo jedna. Kto a prečo bude chodiť na gitaru a kto a prečo na klavír. Trochu som usmernil rozbroje, keď som deťom vysvetlil, že pokojne môžu chodiť na klavír a aj na gitaru. Samozrejme nemôžu vynechať výtvarnú a Dorka ešte balet. Nuž, júl ešte neskončil a my už máme pekný zoznam toho, čo by chceli navštevovať. Ale keď ich to baví, nebudem im v tom brániť.

Dorka zatiaľ nevie čítať ani písať. Ale veľmi rada kreslí. A tak si začala kresliť pesničky. Do obrázku prepašováva noty. Tie, ktoré si pamätá.

A potom poprosí Olinka, aby jej tú nakreslenú pesničku zahral. Na moje prekvapenie z tohoto maľovaného notového záznamu vyšli tóny, ktoré neboli falošné. Táto skladba bola o padajúcej kométe. Potom pridala ešte o hviezde, ktorá letela vesmírom a stretla kvet, lásku a ešte čosi. Ale to som už nezachytil.

Nuž, nech im táto tvorivosť vydrží čo najdlhšie. Ak to takto pôjde ďalej, možno na konci leta budeme mať doma maľovanú symfóniu!

Tak AHOJ BARDEJOV! MOJA NÁRUČ JE STÁLE OTVORENÁ NOVÝM ZÁŽITKOM. Vyzerá to tak, že ich tu bude viac, ako som myslel :)

15 views0 comments
bottom of page