top of page
  • Writer's picturePeter Kovacik

Ako som na Východ za šťastím išiel /víla Elmíra opäť vystrájala/


Stalo sa to u nás už tradíciou, že vždy počas adventu, nás navštívi víla Elmíra. Vyzdobí náš dom a pre deti prichystá adventné kalendáre. Každý rok je v nich niečo iné. Aby to nebolo nudné :) Tento rok nepriniesla hračky, ale listy, ktoré deti dostávajú každé ráno. Tešia sa na to, ako sa prebudia a prečítajú si, čo im Elmíra napíše. Pri prvom bola aj kniha, z ktorej Oli číta každý večer Dorke jednu rozprávku. Do Vianoc prečíta celú knižku.

Prvú decembrovú sobotu sme v Bašte pripravili výpredaj skríň na podporu jednej miestnej rodiny. Moje deti sa do bazáru veľmi rady pridali. Bol to síce boj, že čo predajú a čo si nechajú, ale nakoniec niečo predsa len vytriedili. A urobili aj niekoľko vianočných pohľadníc. Ráno sme ešte napiekli muffiny a mohli sme vyraziť smer Bašta. Na moje prekvapenie sa im predávať darilo. Oli bol ako rodený predajca. Každému ponúkal tovar, ktorý doniesol. Chvíľu to vyzeralo, že všetko, čo zarobí hneď aj minie, lebo aj jeho zaujali nejaké tie vecičky, ktoré ponúkali iný predajcovia. Ale nakoniec sme toho viac predali, ako kúpili.

Čo ma potešilo ešte viac, že daroval časť svojho zárobku na zbierku. Úplne dobrovoľne a bez nátlaku. A potešilo to aj vílu Elmíru. Lebo hneď na druhý deň mu za tento pekný skutok poďakovala. Asi ich naozaj pozorne sleduje celý rok tá víla. Lebo v tých listoch sa dosť triafa...

PS: každému prajem takú vílu. Aspoň na chvíľu :) Tú našu už deťom závidia aj spolužiaci, lebo im nosia darčeky rodičia. Ale nám dom každý rok vyzdobí víla a darčeky nosí Ježiško. Aj keď nechodíme do kostola. Stačí veriť!

Tak AHOJ BARDEJOV! MOJA NÁRUČ JE STÁLE OTVORENÁ NOVÝM ZÁŽITKOM. Vyzerá to tak, že ich tu bude viac, ako som myslel :)

16 views0 comments
bottom of page