top of page

Ako som na Východ za šťastím išiel /ešte ďalej na východ/


Čo vám budem hovoriť. Dnes sedím na izbe v Hong Kongu. V nedeľu cestujem do Shenzenu a potom do Šanghaja. Na mojej šialenej ceste na Východ ma to zavialo viac východnejšie, ako som čakal. Až do Číny. Nemôžem povedať, že východnejšie som ešte nebol, lebo som už bol vo Vladivostoku. A to je trošku východnejšie. No vďaka tomuto mojemu pracovnému výletu si môžem pozrieť Hong Kong, Shenzhen a Shanghai.

A ako k tejto mojej ceste došlo? Podobne, ako pri všetkých bláznivých cestách prišla otázka: "Čo keby sme šli točiť do Číny, šiel by si?" A ja na takéto otázky poväčšine odpovedám :"Prečo nie?"

Úprimne poviem, nepočítal som s tým, že nakoniec naozej pocestujem. Celé to je pod hlavičkou našej verejnoprávnej televízie a na reláciu VAT, tam veľa peňazí nie je. Tak ma pozitívna odozva naozaj zaskočila. A trochu mi nabúrala moje plány. Lebo síce som s cestou súhlasil, ale nepočítal som s ňou. Tak som mal posledné dni veľmi perné. Musel som poodovzdávať projekty, na ktorých som pracoval. Nie všetko som stihol. Takže po návrate ma čaká ešte nejaká práca aj doma. Okrem toho prišli patálie s vízami a to sa ťažko rieši, keď ste na opačnom konci republiky. Ale povedal som si, keď budú problémy, nič horšie, ako to, že ostanem doma sa mi nestane. Nestalo sa. Všetko dopadlo dobre.

Musím si nabudúce dávať pozor, keď budem súhlasiť s ďalšou cestou...

Tak AHOJ BARDEJOV! MOJA NÁRUČ JE STÁLE OTVORENÁ NOVÝM ZÁŽITKOM. Vyzerá to tak, že ich tu bude viac, ako som myslel :)

16 views0 comments
bottom of page