top of page

Ako som na Východ za šťastím išiel /prišla zima.../


Milí moji, neviem ako u vás, ale tu u nás asi prišla zima. Dva dni nám tu poletoval sneh. Našťastie vzduch nebol taký studený, aby sa aj udržal. Mňa to teší, moje deti nie. Teší ma to aj pre to, že už dva týždne čakám na zimné pneumatiky. Neviem prečo, ale týždeň sa k nám nevedel dostať kuriér z Bratislavy. Asi ho niekde cestou zavialo... Všetko však dobre dopadlo. Kuriér našiel cestu a ja som sa dočkal pneumatík. A tak už jazdím tak, ako by sa malo. Teraz už zima môže prísť. Budem sa na ňu tešiť aj ja!

Oli povedal, že tento rok lyžujeme tu u nás na Regetovke. Konečne by mali otvoriť vleky. A ja verím, že urobia aj bežeckú stopu. Ak nie, budem ju musieť vyšliapať ja. A to sa mi veľmi nechce :)

Toš, čo k tomu dodať. Prvé toho sezónne sneženie máme za sebou, čoskoro sa asi ochladí tak, že sa sneh udrží a tak nám neostáva iné, ako čakať na Ježiška. A po večeroch hrať s deťmi všakovaké hry, lebo von je už tma a chladno.

Možno ten sneh zakryje aj tú špinu, čo nám tu priniesli župné voľby... kupovanie hlasov v osadách po okolí už nikto neskrýva. Dokonca sa kupliari hlásia s ponukou osobne. Aj zľavu dajú, ak ste sympaťák. O výsledku teda nik nepochybuje... strana a vláda nám ho zabezpečí. Spolu s ním aj blahobyt. Na večné časy a nikdy inak!

ranno nedeľný apdejt

Nakoniec ma tie výsledky príjemne prekvapili. A ešte jedno prekvapenie mi táto sobota priniesla. Uvedomil som si tak "naozaj", že v našej obci nielen že všetci pijú :), ale som tu menšina. Možno začnem žiadať o uplatnenie pozitívnej diskriminácie, aby sa tu dalo žiť! Toť ma uvítalo pri vstupe do volebnej miestnosti:

Chvíľu mi trvalo, kým som pochopil, v akom jazyku to je napísané :) O presných číslach obyvateľov majú prehľad úžerníci a obchodníci s volebnými hlasmi. U nás ich ponúkali 1500 po tri eurá za hlas.

Nakoniec asi po dnešnom čítaní novín začnem veriť, že strana a vláda tu opäť raz dostane na frak. Ale dopredu sa tešiť nebudem. Aby som to nezakrýkol...

Tak AHOJ BARDEJOV! MOJA NÁRUČ JE STÁLE OTVORENÁ NOVÝM ZÁŽITKOM. Vyzerá to tak, že ich tu bude viac, ako som myslel :)

11 views0 comments
bottom of page