top of page

májový kinedok v Bašte


Milí priatelia, veľmi nás všetkých teší, že vás na najbližšom premietaní môžeme privítať už v našej vynovenej Bašte. Nie je to prvé májové premietanie, ale prvé premietanie z programu kinedok. Ako ste si už mohli všimnúť, ponúkame zaujímavé dokumenty a čoskoro k nim prizveme aj autorov. Predpokladám, že v júni sa nám to podarí. Ale k tomu sa ešte dostaneme.

Májový kinedok v Bašte ponúkne dva filmy s utečeneckou tematikou zo susedného Maďarska.

Príkaz zhora a Oni.

Ja osobne som ich ešte nevidel, aj keď prístup k nim samozrejme mám. Ale pozrel som treiler a ten ma tak príjemne prekvapil, že si oba filmy pozriem s vami v našej i vašej Bašte. Lebo tam to budem mať inú atmošku, ako keby som to pozrel doma. A môžeme o nich i podiskutovať. Lebo veď už i kaviareň nám funguje, takže sa nie je kam ponáhľať:)

A keď som spomínal, že to nebude prvé premietanie, tak 4.mája vás pozývam na film ATTILA MARCEL a 11.mája na BOXER A SMRŤ. No a spomínanú dvojicu filmov PRÍKAZ ZHORA a ONI odpremietame 18.mája. Aby som naše filmové štvrtky skompletizoval, tak 25.mája premietame DOZVUKY.

Do pozornosti dávam i koncert poľskej HAŇBY. Ten síce neuvidím, aj keď som sa naň veľmi tešil. Bohužiaľ mi zmenili výroby a budem niekde v strižni v Bratislave v tom čase. No dvojkoncert PDD a Duben v Pešti si už ujsť nenechám :)

Viac o našom programe, ale i o všeličom inom nájdete na našom FB profile, či na stránke. Teším sa na májovú kultúru v Bašte. A už pripravujeme pre vás aj program na jún. Aby ste si nemysleli, že to je všetko :) Ešte o nás budete počuť!

13 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page