top of page
  • Writer's picturePeter Kovacik

Ako som na "ALTERNATÍVNY" Východ za šťastím išiel /alternatíva alternatívy/


Nejak sa nám v našom pomarančovom bananistane stalo, že sa nám rozmohli alternatívne média a bohužiaľ nie alternatívni politici, ktorí šíria alternatívnu pravdu. Trochu som sa nad tým zamýšľal a celkom som nepochopil ich zámer s pomenovaním "alternatívna pravda." Možno som len slabšie chápajúci, tak si to trošku takto na papieri chcem utriediť. Lebo v hlave mi to nejako nezapadá do seba...

Ak je niečo pravda, čo k tomu môže byť alternatíva? Lož? Nie, u nás, je to alternatívna pravda. To je niečo, čo síce nie je pravda, ale dokážete o tom presvedčiť dostatočný počet ľudí. Ale pravda to nie je...

Niekedy dávno, keď som ešte chodil na základku, tak som počúval alternatívnu hudbu. Okrem inej. Ale alternatívna bola k main streamu. Nie k pravde. Ťažko sa mi predstavuje "alternatívna pravda." Aj na mojej prvej výške som skončil pre to, že som si nevedel predstaviť komutatívnu grupu a lineárny priestor. A keď som konečne po rokoch pochopil, že to sa predstaviť nedá, lebo to musí spĺňať isté podmienky a potom to môžem vyhlásiť za komutatívnu grupu a ak to spĺňa ďalšie, tak aj za lineárny priestor, pochopil som aj to, že na tej škole nemám čo robiť. A tak som začal študovať film. Mohol som začať študovať alternatívnu elektrotechnickú fakultu, ale vtedy sa o tom, že raz to "alternatívne" bude v móde nevedelo.

Dnes nás o existencii alternatívnej pravdy presviedčajú aj naše súdy, polícia, prokuratúra a dokonca aj politici. Snažia sa nám vtĺcť do hláv, že veci, ktoré sa stali sa v skutočnosti nestali a veci, ktoré sa nestali, sa v skutočnosti stali. Trochu mi to pripomína film VRTETI PSEM. Tam Robert De Niro, ako hlavný hrdina v telke videl, ako v albánsku vypukla vojna. A o pár dní tiež v telke videl, že vojna skončila. A keď to videl v telke, tak to tak naozaj muselo byť. Aj keď v skutočnosti žiadna vojna nikdy nikde nebola. Možno aj týmto filmom sa inšpirovali naši "vrcholoví" politici so svojom alternatívnou pravdou. Zvláštne pre mňa ani tak nie je to, že oni vyrukovali s týmto pojmom, ale skôr to, že toľko vzdelaných ľudí im verí a podporuje tieto ich alternatívne teórie. To ma dokonca dosť znepokojuje!

Možno len ja som taký blbý, že sa nad tým zamýšľam. Možno by som im mal jednoducho veriť a tie ich alternatívne bul šity šíriť ako jedinú a neotrasiteľnú pravdu! Možno...Pustím si k tomu nejake alternatívne médium. O chvíľu už budeme mať aj alternatívnu štátnu televíziu, lebo súdruh hranol si ju čochvíľa prerobí tak, aby hovorila o pravde takej, aká vyhovuje jemu.

Popremýšľam ešte nad tým... Aj vy popremýšľajte priatelia!

Tak AHOJ BARDEJOV! MOJA NÁRUČ JE STÁLE OTVORENÁ NOVÝM ZÁŽITKOM. Vyzerá to tak, že ich tu bude viac, ako som myslel :)

9 views0 comments
bottom of page