top of page
  • Writer's picturePeter Kovacik

Ako som na Východ za šťastím išiel /rybári všetkých krajín, spojte sa!/


Kým sme bývali v Bratislave, nevšímal som si to veľmi. Ale po presťahovaní sa do môjho Východniarskeho bejs kempu to vidím takmer všade. Po cestách jazdí neskutočné množstvo rybárov. Keby som trpel nejakým stihomamom, až by som sa toho bál! Takmer každé auto patrí nejakému rybárovi. Hovorím si: Musí to byť nejaké mocné hnutie. Veď tu u nás nie je nikde žiaden rybník! Teda okrem toho, čo sused postavil za domom. A tam sa teda vôbec netlačia zástupy lovu chtivých ľudí s udicami. Nejak mi to celé nejde do hlavy. Rozmýšľal som aj nad tým, že i ja dám nejakú tú rybu na auto. Aby som nevytŕčal z davu... Oli teraz začal kresliť všade vorvane a vráskavce ozrutné. Takže predloha by bola. Pri detailnejšom pohľade na autá miestnych vodičov som však zistil, že tie ich ryby nie sú také prepracované, ako Oliho veleryby. Tak teraz neviem... Aby som zase nevyzeral divne... Asi ešte s tými rybami trochu vydržím.

Aj som sa zamyslel nad tými rybármi. nestáva sa mi to často, ale sem-tam, predsa len zapojím aj mozgový trakt. A hovorím si: Keby sme tu u nás mali aspoň toľko dobrých kresťanov, ako máme rybárov, nemali by sme problémy s nacionalistami, nikto by neriešil nebezpečných utečencov a všakovaké iné diabolské veci. Veď správny kresťan by nikdy nenosil namiesto kríža, kríž hákový, nikdy by neodmietol pomoc blížnemu, nikdy by nepokradol, v mene Boha a národa by nekrivil dejiny, nebolo by tu toľko pomýlených ľudí, ktorí kade tade čúrajú,... Nuž ale my tu namiesto dobrých kresťanov, máme akýsi rybársky spolok! Asi to bude s tou nevraživosťou aj súvisieť. Trochu...

Podumám nad tým ešte chvíľku. Možno na niečo prídem!

Do Nórska chodia! Tam je teraz obľúbená rybačka! Preto ich nevidím u nás na rybníku za domom. Už mi je to jasnejšie. Konečne!

PS: možno založím vlastný rybársky spolok. Aj tie Oliho ryby sa mi páčia viac...

Tak AHOJ BARDEJOV! MOJA NÁRUČ JE STÁLE OTVORENÁ NOVÝM ZÁŽITKOM. Vyzerá to tak, že ich tu bude viac, ako som myslel :)

11 views0 comments
bottom of page