top of page
  • Writer's picturePeter Kovacik

Ako som na Východ za šťastím išiel /nech nám FB pomáha/


Nikdy som nebol nejaký fanúšik sociálnych sieti. Aj moje FB konto som zriadil iba pre to, že ma jeden kameraman donútil, lebo že on má fotky z obhliadky zavesené tam a nebude mi ich inak posielať. Samozrejme ich tam nemal. Ale to som zistil, až keď som si to svoje konto zriadil. Dlho mi neprišlo nijako zaujímavé ho využívať. Ale tak mal som ho. Prvý krát sa mi oplatilo, keď ma oslovila jedna brazílska produkčná spoločnosť, aby som pre nich robil počas majstrovstiev sveta vo futbale, ktoré sa konali v JAR a kde sa prvý krát prebojovala naša reprezentácia. Kontakt na mňa im dala jedna moja nielen FB priateľka. Nuž a ja som sa vďaka FB a našej reprezentácii zapojil do medzinárodného projektu. Vo výsledku do neho použili asi iba tri moje zábery, ale veď to stačilo. Zaplatili za ne super:) Potom sa mi sociálne siete osvedčili opäť, keď som cestoval a nakrúcal v zahraničí. Bol to rýchly a spoľahlivý spôsob komunikácie. Zväčšoval som teda okruh svojich priateľov, ale veľmi opatrne. Nie som z tých, čo všetko lajkujú a pridávajú si za priateľov hocikoho. Podarilo sa mi vytvoriť si sieť z ľudí, ktorých naozaj poznám, prípadne aspoň tuším, kto to je a stretol som sa s nimi. A je to sieť užitočná. Nedávno som hľadal knihu, ktorú asi tridsať rokov u nás nikto nevydal a posledné vydanie už naozaj nebolo nikde. Teda ja som si to myslel. Posťažoval som sa na FB, že by ma tá kniha veľmi potešila a do dvoch dní mi moji priatelia poslali link, kde sa dala kúpiť. Veľmi ma to potešilo. Paradox je, že po tom, čo som ju kúpil, vyšla v novom vydaní. Asi do mesiaca:) Ale tá moja, má už niečo za sebou a za novú by som ju nevymenil. No a nedávno mi moji priatelia opäť výrazne pomohli. Syn chodí na ľudovú školu umenia na klavír. Veľmi sa teší, že si raz zahrá na krídlo.

Aj keď pani učiteľka na teórii ho prvý polrok dosť odrádzala, lebo asi mala pocit, že všetci, čo sa učia hru na klavír by mali byť malí hudobní géniovi. A môj syn chce len vedieť hrať. Takže dosť náročné bolo udržať ho pri tom. Našťastie už aj naozaj hrá! Inak by to už zabalil. No a aby mohol cvičiť aj doma, bolo treba zohnať niečo, na čom by mohol. Tak som teda opäť poprosil o radu mojich FB priateľov. Do pár hodín som mal návod, ako čo najlepšie vybrať nástroj pre začiatočníka aj s linkami, kde sa čo dá kúpiť. Aj vďaka mojim FB priateľom máme teda doma náš prvý nástroj. V mojom prípade sú tí FB priatelia aj ozajstní priatelia. Tak možno aj preto to takto dobre funguje.

Vďaka milí priatelia :)

PS: Hneď, ako som nástroj zmontoval, začali na ňom obe moje deti hrať. Oli dokonca zložil svoju prvú skladbu. A zapísal ju aj do nôt! Má zatiaľ iba päť tónov, ale hrá ju obojručne. Že to sa opakuje a nechcelo sa mu zapisovať to niekoľko krát po sebe. Že to on vie, ako sa to má hrať :) Volá sa "Z NEBA". Pripravil nám aj koncert. Poukladal stoličky, zavolal si poslucháčov a zahral. Samozrejme aj Dorka nám zahrala. Vtáčika, ktorý lietal. Tak nech im to vydrží...

Tak AHOJ BARDEJOV! MOJA NÁRUČ JE STÁLE OTVORENÁ NOVÝM ZÁŽITKOM. Vyzerá to tak, že ich tu bude viac, ako som myslel :)

13 views0 comments
bottom of page