top of page
  • Writer's picturePeter Kovacik

opäť malá zmena vizuálu


Pracoval som na nejakých veciach pre moju drahú, i posadil sa ku mne Oliver a pozoroval, čo robím. Pripravoval som nejaké nálepky vo photoshope. Potom sme spolu šli na neďaleký rybník, rozhýbať na ľade naše kosti. Celé dve hodini mi Oli rozprával, ako on má najradšej zo všetkého photoshop a ako on v ňom bude robiť. A keď sme prišli domov, hneď si chcel prácu vyskúšať. Tak začali vznikať nové prvky na mojej stránke. Ukázal som mu, ako sa dá do fotiek kresliť a potom z toho môže byť obrázok. Nafotil som mobilom moju zásobu starých kamier a iného filmového príslušenstva.


Oli sa hneď pustil do kreslenia. Rozhodol sa, že urobí katalóg kamier. Okrem prvej strany stihol aj ďalšie tri nakresliť. Po troch hodinách som ho musel stopnúť, lebo už bol čas ísť do postele. Druhý deň, ako to on má vo zvyku, keď sa do niečoho zažerie, pobláznil celú triedu a všetci by chceli kresliť vo photoshope. Obrázok som musel vytlačiť a on si ho teraz nosí všade so sebou. Nuž, toto mu ide dobre. Ak sa pre niečo rozhodne, vie na to namotať každého.

Prekvapilo ma, ako rýchlo sa do práce s photoshopom dostal. Pamätám, že keď som sa s ním stretol prvý krát ja, po prvom pokuse som ho takmer na rok zavrel. Nejako mi nešlo do hlavy používanie vrstiev. A ja keď niečomu nerozumiem, nemá zmysel pre mňa v tom pokračovať. Potom som si s kámošom, čo bol v tom macher raz vypil a vysvetlil mi to v priebehu pár minút. Odvtedy sem tam robím nejaké pokusy v tomto programe.

Zato Oli, keď sa do niečoho pustí, drží ho to pekne dlho. Dokonca sa rozhodol, že aj on bude robiť weby. Jeden iba pre seba, kde bude mať aj spomínaný katalóg kamier, druhý by chcel spoločne so mnou a tretí, kde bude celá rodina. A možno aj časopis si začne vydávať :) Teraz mu musím už iba vysvetliť, ako sa to robí. Lebo pripravovať si bude všetko sám. Nuž, čoskoro vám bude možno postovať aj on :) Ja mu pri tom držím palce. Uvidíme, možno mi navrhne onedlho úplne nový vizuál stránky a opäť ho budem meniť :)

14 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page