top of page
  • Writer's picturePeter Kovacik

Ako som na Východ za šťastím išiel /prepadol som bežkovaniu/


Doteraz som v zime nemal veľa aktivít, ktoré by som si vedel užiť. Minulý rok deti vďaka výdatnému mrazu začali korčuľovať, lebo rybník máme za domom a ja som s nimi trošku zaspomínal na moje korčuliarske začiatky. Tie boli na stavbe sídliska, kde sme sa čerstvo presťahovali. Jamy, ktoré boli všade naokolo naťahali spodnú vodu a v zime zamrzli. To bolo radosti. Celé dni som tam hral hokej. Tento rok bolo v pláne naučiť deti lyžovať, čo sa nám aj podarilo. Dokonca to malo taký úspech, že Oli hneď nástojil na tom, aby mal vlastné lyže. Mňa táto aktivita veľmi nechytila. Nikdy ma v tom nikto nepodporoval, ale keď už som na lyžiach stál, tak kopec som zišiel. Zišiel je to správne pomenovanie. Lebo zlyžoval by som sa neodvážil napísať. Moje lyže boli väčšie ako ja a veľmi zle sa s nimi manévrovalo. Možno aj to bol dôvod, prečo ma to nikdy nezaujalo :)

Túto zimu som však prepadol bežkovaniu. Tu v okolí je naozaj množstvo príležitostí, kde sa dá do vymlátenia batérií bežkovať. A chytilo ma to tak, že takmer každý druhý deň obujem bežky a niekam sa vydávam. Nedávno som bol doma len na dva dni, ale neodpustil som si vyraziť na bežkách k nám na poľné letisko. Napadlo nám takmer tridsať centimetrov nového snehu a tak bolo treba urobiť stopu. Špičky mojich bežiek kreslili malé čiarky do snehu od spodku. Až za mnou ostávala stopa. Pekne som sa tam vyšťavil a oddýchol si od všetkého. Našťastie som kúpil hneď na úvod také lepšie bežky. Aj do voľného terénu. Tak ani taká zima, akú máme tento rok ma neprekvapí. Jediným obmedzením je moja kondícia. Takže pokiaľ vydržím, môžem ísť kdekoľvek :)

Vyzerá to tak, že keď budú zimy takéto priaznivé ako tohoročná, tak mám postarané aj o zimnú aktivitu. Minulý rok som ešte začiatkom decembra bicykloval po tunajších cestách, no tento rok nebola zima taká suchá. A bicykel sa mi podarilo nahradiť bežkami.

Dokonca to spájame s aktivitou pre deti. V neďalekom Tyliczi je príjemný lyžiarsky rezort s množstvom bežkárskych tratí. Všetko pekne upravené. Pokiaľ ja behám lesom, deti si užívajú kopec. Ideálna zima tento rok :)

Tak AHOJ BARDEJOV! MOJA NÁRUČ JE STÁLE OTVORENÁ NOVÝM ZÁŽITKOM. Vyzerá to tak, že ich tu bude viac, ako som myslel :)

15 views0 comments
bottom of page