top of page

Ako som na Východ za šťastím išiel /bude zo mňa fotograf/


Keďže moja profesionálna kariéra je tu na ďalekom východe neistá a o moje služby záujem nie je, skúšam to aj ponúkaním fotografií na rôzne servery, ktoré sa zaoberajú predajom takýchto aktivít. Keďže som kvôli projektu kultúrne dedičstvo kupoval fotoaparát, môj zámer bol ale používať ho ako kameru, a k nemu aj nejaké tie objektívy, využil som tento môj počin aj na to, že okrem točenia, som nejaké tie objekty pofotil. K mojej práce sem tam potrebujem aj nejaký materiál, ktorý si neviem sám natočiť, či odfotiť. V takýchto prípadoch siahnem do knižníc, kde je toho mrte.

Jedného dňa som si povedal, že keď to odtiaľ kupujem, môžem skúsiť niečo aj ponúknuť. A tak sa aj stalo. Uploadol som nejaké svoje fotky a čuduj sa svete skonštatovali, že ich môžu ponúkať. Tak teraz aspoň mám čo robiť, keď nemám čo robiť. Po okolí je toho dosť, čo sa dá odfotiť a ponúknuť. Nuž, ktovie, raz si možno na nejakom tom serveri kúpite moju fotku. Dovtedy budem svojim potulkám po okolí dávať honosné pomenovanie: "práca"! Asi na tom nezbohatnem, ale ako ospravedlnenie poflakovania to na začiatok stačí :) A hlavne, dnes môže byť ktokoľvek, čímkoľvek. Tak prečo by som nemohol aj ja byť fotografom? Budem im takto kaziť biznis, nech vedia, aké to je, keď sa im do roboty pletie niekto, kto to vôbec nevie robiť :)

A aby som nebol na potulkách sám, niekedy na ne nahovorím aj moje deti. O to je to potom väčší zážitok. Aj pre mňa. Preberieme najdôležitejšie otázky života: Prečo nás má Miňa tak strašne rada? Prečo má Miňa taký hebučký kožúšok? - Miňa je náš kocúr - alebo : Žijú ešte princezné? Keď som teraz princezná, budem raz kráľovná?

No hovorím, zásadné veci. Radosť sa nimi zaoberať :)

Tak AHOJ BARDEJOV! MOJA NÁRUČ JE STÁLE OTVORENÁ NOVÝM ZÁŽITKOM. Vyzerá to tak, že ich tu bude viac, ako som myslel :)

20 views0 comments
bottom of page