top of page

Ako som na Východ za šťastím išiel /natočím Vám čokoľvek/


Ide koniec roka a mne sa blíži ďalšia pracovná prestávka. V zásade mám v roku dve väčšie pracovné prestávky. Teda po tom, čo som sa vykašľal na pravidelnú prácu v našich televíziách. Ostáva mi taká sezónna práca. Čiže v lete a v zime nevyrábam. Iba málo kedy. V zásade len ak robím na nejakom pilotnom projekte, alebo si vymyslím niečo ja. Inak mám voľno. Z času na čas si na mňa niekto z väčších produkcií spomenie a môžem niečo urobiť. Vtedy ťažím z toho, že som sa presťahoval a vychádza to výrazne lacnejšie, ak točím ja, ako keby mal prísť štáb z Bratislavy. Naposledy som takto točil s Čekym. Tiež sa kvôli pol hodinke neoplatilo posielať nikoho z Bratislavy. Aj sme si pri tom povedali, že naše povolanie je veľmi blízke šľapkám. Tiež robíme pre tých, čo platia...hlavne, že platia...Nuž, toľko k stavu umenia na Slovensku :)

A keďže sa blíži zima a s ňou teda aj moja pracovná prestávka, začínam vymýšľať program na dlhé zimné večery, respektíve skoré chladné rána. Vstávam skoro, lebo treba vychystať deti do školy a budík mojej drahej ma neúprosne budí každý deň o pol šiestej. Po tom, čo odvezieme deti, mám teda kopu voľného čau.

A tak som začal hľadať na internete témy a veci, ktoré by som mohol robiť. Popri tom svoje služby ponúkam komukoľvek, kto by ich mohol využiť. Hovorím, som ako šľapka, len svoje služby neponúkam priamo na ulici... Začal som teda spamovať a písať emaily. Vyhradím si nejaký deň v týždni a pošlem ich tak zo dvadsať. Nebaví ma to robiť každý deň, tak si to takto dávkujem. Iba keď naozaj nemám čo robiť. A okolo domu sa robota nájsť dá vždy :) Samozrejme odozva je minimálna. Ja osobne som ani väčšiu nečakal... Skúšať ale treba, lebo čo ak sa niekto na moje služby ulakomí... Okrem toho píšem aj nejaké námety na televízne produkcie. Väčšinou to však končí konštatovaním, že je to buď na diváka náročné, alebo práve teraz robíme na niečom podobnom, prípadne je to výborné, no finančne by sme to nezvládli. Skúšam sa zamerať na detského diváka. Uvidím, či to pôjde týmto smerom. Snáď sa nám niečo podarí... A keď nie, zabavíme sa pri nakrúcaní...

Tak AHOJ BARDEJOV! MOJA NÁRUČ JE STÁLE OTVORENÁ NOVÝM ZÁŽITKOM. Vyzerá to tak, že ich tu bude viac, ako som myslel :)

12 views0 comments
bottom of page