top of page
  • Writer's picturePeter Kovacik

Ako som na Východ za šťastím išiel /Oliho narodeniny/


Už niekoľko týždňov, či dokonca aj mesiacov pred Oliho narodeninami riešime tému štvorkolky. Keď mal Oli asi štyri roky, dedko mu sľúbil, že keď sa presťahujeme, kúpi mu detskú štvorkolku a budú spolu chodiť jazdiť. Kto by čakal, že dieťa na niečo takéto nezabudne? Dedko to naozaj nečakal. Už asi pred dvoma rokmi s tým Oli opäť začal. Keď bude mať narodeniny, dedko mu kúpi štvorkolku. No dedko ho vždy nejako uchlácholil. Najskôr nebolo miesto, potom bol ešte malý. No tento rok vytiahol Oli tromf. Dedko mu povedal, že keď bude mať osem rokov, už bude dostatočne veľký na to, aby mal vlastnú štvorkolku. A tak posledné dva mesiace nezaspáva s iným, ako s tým, že konečne už bude mať osem a dostane vytúženú štvorkolku. Veď dedko mu to sľúbil. Ja teda z takéhoto darčeka nadšený nie som, ale povedal som si, že to nechám na dedka. On mu to sľúbil, nech teda aj vysvetlí, že to je trochu drahý darček a štvorkolka nebude. A tak som ich nechal, nech sa porozprávajú. Po niekoľkých hodinách dobehol Oli celý natešený, že bol s dedkom v meste a vybrali štvorkolku. Dokonca takú na diaľkové ovládanie. Keď sa mi nebude páčiť, ako jazdí, môžem mu vypnúť motor na diaľku... Asi takto dedko vysvetlil, že nie všetky darčeky sú pre deti vhodné. A tak nám, ako rodičom neostalo iné, ako nakúpiť aspoň chrániče a poriadnu prilbu. Aj keď bude jazdiť iba na lúke, predsa len budem mať lepší pocit, keď bude mať na sebe niečo, čo ho trochu ochráni.

Nuž a toto nám teda po výchovnom rozhovore dedka s vnukom pribudlo na dvore a mali sme aj módnu prehliadku :

To bolo radosti!

Hneď sme ju museli vyskúšať. Najskôr na dvore a potom na lúke vedľa domu. Veci, ktoré mal na sebe šli rovno do práčky. Lebo akurát začalo pršať a všetko sa topilo a všade naokolo bolo plno blata, snehu a vody. Ale stálo to za to! :)

No a čo by si na narodeninky priala moja dcéra? Nič menšie ako koňa. Našťastie sa mi ju podarilo presvedčiť, že keď bude mať osemnásť, tak sa rozhodne, či ho naozaj chce. Potom si ho môže kúpiť. A tak všade kam chodí, hovorí, že jej šetrím na koňa, bieleho koňa!

Deti sa životu na dedine naozaj tešia.

Tak AHOJ BARDEJOV! MOJA NÁRUČ JE STÁLE OTVORENÁ NOVÝM ZÁŽITKOM. Vyzerá to tak, že ich tu bude viac, ako som myslel :)

23 views0 comments
bottom of page