top of page

Ako som na Výchd za šťastím išiel /posledný prázdninový víkend/


Aby sme si spoločne s celou rodinkou užili posledné prázdninové slnečné lúče, vybrali sme sa posledný prázdninový víkend do Tatier. A aby sme len tak nesedeli niekde v reštaurácii či na hotely, zobrali sme aj železá a výstroj, no a hybaj ho ako prvé hneď zrána do Tatranskej Kotliny poliezť do starého kameňolomu. Deťom som natiahol takú cvičnú cestu, ktorú si všetci vyskúšali. Ale lezenie s lanom ich veľmi nebralo. Oveľa viac sa zabávali, keď sa po kameňoch štverali len tak. Freestyle. No, snáď neskôr začnú dôverovať aj lanu :)

A keďže moje lezecké schopnosti nie sú nijako výnimočné, mal som šťastie, že sa tam objavil jeden típek. Tiež zobral syna, aby niečo poliezol a dopadol rovnako ako ja. Natiahol mu tú istú cestu a rovnako ako naše deti, aj jeho syn oveľa radšej liezol bez lana po balvanoch, voľne pohodených po okolí. Tak som šikovne využil to, že má viac lezeckých skúseností ako ja a poprosil som ho, aby natiahol nejakú cestu. Teda presnejšie, on sa ponúkol. Asi bolo na mne vidieť nemohúcnosť:) Hlavne som si pozrel, ako lezie jednotlivé cesty, lebo ja som sa trápil a šiel som to celé zle. Ťahal som sa do ťažkých ciest, namiesto toho, aby som si vybral ľahšie... Našťastie mi teda niečo ukázal a natiahol a ja som pekne pozbieral expresy. Tak som bol spokojný aj ja. Deti z lomu nechceli ani odísť. Behali tam po okolí a hrali sa. Poobede sme sa presunuli do Tatranskej Lomnice, ubytovali sme sa a trochu sme lovili kešky. Popri tom nejaké jedlo, kávička, koláčik. Taká pohodička. Počasie bolo nádherné, výhľad na Lomničák úžasný. A tak sme ešte do deviatej behali po Lomnici, deti skákali na trampolíne a behali po preliezkach. Večer si Dorka pozrela Angeliku, ja a Oli sme pekne zaspali.

Druhý deň sme ešte využili posledné slnečné lúče a vybrali sme sa na Štrbské Pleso. Samozrejme vlakom. Veď ako inak. Deti si zajazdili na štvorkolkách, každý si vybral svoju farbu. Pekne sme sa tam do poobedia vybláznili a pobrali sme sa domov. Predsa len, bolo treba pripraviť deti na prvý školský deň.

Jediné, čo ma tam nepríjemne prekvapilo bola káva za 2.50 E. Dala sa kúpiť aj za 1.99, no myslím, že to je tiež dosť za espresso.

Tak AHOJ BARDEJOV! MOJA NÁRUČ JE STÁLE OTVORENÁ NOVÝM ZÁŽITKOM.

Vyzerá to tak, že ich tu bude viac, ako som myslel :)

4 views0 comments
bottom of page