top of page
  • Writer's picturePeter Kovacik

augustové autorské premietanie


Tak program augustového autorského premietania sme málinko upravili. Juraj priniesol film, na ktorom robil kameru - Zasľúbená zem, prosím, vystupovať. Sľubovaný film z východnej ukrajiny sa mu ešte nepodarilo dokončiť. Ako sám povedal, pred dvoma mesiacmi by sa vysmial tomu, čo by tvrdil, že to nestihne. No, milý Juraj, vidiš, že náš režisérsky chlebíček nie je vôbec jednoduchý.

Ale aj tak sme si mohli pozrieť zaujímavý snímok a po ňom nasledovala sľubovaná diskusia. Juraj sa okrem východnej ukrajiny tento rok dostal aj do Iraku. Plánoval prekročiť aj hranicu do Sýrie, ale návrat nebol už garantovaný. To sa pri ozbrojených konfliktoch občas stáva...

A keďže na námestí v čase našej projekcie vrcholil jarmočný program, konkurovať Dare bolo obtiažne. No aj tak sa našlo zopár divákov a diskutérov. Každý, kto sa nášho premietania a diskusie nezúčastnil, môže ľutovať. A zmeniť sa to dá o mesiac. Mal by nás navštíviť animátor Andrej Kolenčík. Pripraví si pásmo filmov a videoklipov a samozrejme aj niečo o animovanej tvorbe porozpráva.

1 view0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page