top of page
  • Writer's picturePeter Kovacik

Veľkonočné filmovanie


Dnes bolo v škole voľno a tak som sa ponúkol, že deťom urobím program. Ráno sme vstali, pripravili rekvizity a čakali na ďalšie posily. Keď dorazili, bolo to tak akurát. Lebo napätie sa už dalo krájať.


Postavili sme scénu, vybrali postavičky, každé dieťa malo svoju. Rozdelili sme si úlohy a hybaj do roboty. Kameraman stláčal spúšť, kreatívne oddelenie všetko sledovalo z režisérskych stoličiek a asistentka kontrolovala denné práce. Filmovačka nám zabrala celé doobedie. Mladšie osadenstvo bolo po určitom čase znudené, lebo práca šla pomaly. No starší trpezlivo čakali na výsledok.

Záber po zábere, či fotografia po fotografii, sme posúvali postavičky a menili kompozície nášho fotoaparátu. Všetko dôsledne konzultovali moji pomocníci. Po doobedňajšej práci sme si všetci zaslúžili obednú pauzu a trošku oddychu. Rekvizity na určitý čas poslúžili ako hračky.


Keď sme si užili zaslúžený odpočinok, skompletizovali sme výsledok našej práce. Niektoré fotky sme museli vyhodiť, lebo nie všetko sa nám podarilo na prvý krát. Ale vo výsledku sme dali 57 sekúnd. Zatiaľ bez zvuku, no potešilo nás to. Po zostrihu nasledovala kontrolná projekcia. Nekompromisné oko kritikov zhodnotilo náš produkt k všeobecnej spokojnosti vysoko pozitívne.

Všetci sa tešíme na ďalšie filmárske pokračovanie. Toto bol už štvrtý náš pokus.

Tak uvidíme, čo si vymyslíme nabudúce. Námety

by boli. Film o princeznách, o vlaku a zaoceánskej lodi. Nuž, už len aby som mal čas.

Cez školské prázdniny možno nejaký workshop zorganizujeme v Bardejove pre detváky. Uvidíme,

či sa to podarí. Ak áno, určite sa s výsledkom pochválim. Dovtedy budeme robiť filmové pokusy len doma. Hračiek máme dosť, takže s rekvizitami problém nebude. Stačí si len vybrať a môžeme opäť pracovať.

Toto je výsledok našej tvorivej práce:

6 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page